AKTUALITY

 

 • VŠEM NAŠIM ČTENÁŘŮM PŘEJEME KLIDNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A HODNĚ ZDRAVÍČKA V NOVÉM ROCE 2019
 • MÁTE ZÁJEM O NÁMI POŘÁDANÉ AKCE? VYPLŇTE PROSÍM PŘIPRAVENÝ DOTAZNÍČEK  -  [ KLIKNĚTE ]
 • PLÁNOVANÉ AKCE PRO DĚTI A DOSPĚLÉ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM V ROCE 2018  -  [ KLIKNĚTE ]
 • Na všech našich regionálních střediscích funguje nová služba DISTRIBUCE EUROKLÍČŮ  -  [ KLIKNĚTE ]
 • POŘÁDALI JSME  -  [ KLIKNĚTE ]
 • PODPORUJÍ NÁS 

V pondělí 25.6.2018 proběhlo v Olfin Car PALACE slavnostní předání vozu Opel a Peugeot pro Národní radu osob se zdravotním postižením ČR. Tímto dnem byla započata vzájemná spolupráce s NRZP ČR, kdy vozy spolu s finanční podporou budou sloužit pro činnost regionálních pracovišť NRZP ČR. Vůz Opel Astra ST, který byl připraven pro CIOZP Královéhradeckého kraje, nyní již plně slouží zdravotně postiženým občanům.  Zástupcem za značku Peugeot byl dále předán model 2008, a to  vedoucí poradny NRZP v Pardubicích. Oba vozy jsou zapůjčeny zcela zdarma. Národní radě Olfin Car PALACE předal také finanční příspěvek ve výši 50 000 Kč. Věříme, že tato podpora osob se zdravotním postižením pomůže a usnadní NRZP ČR a jejím regionálním pracovištím péči o tyto osoby.


 

Značné finanční podpory jednotlivých akcí se nám dostává od těchto sponzorů :

 

​Statutární město

 

a

 

 

 

 

POŘÁDALI JSME:

 

Děti se zdravotním postižením opět čekalo spoustu dobrodružství na Mikulášském ozdravném pobytu 7.12.-9.12.2018 v Jedlové v Orlických horách. Tentokrát byly hory při příjezdu bez sněhu, vločky padaly až v neděli. Přesto se potvrdilo heslo: Ať je léto, nebo zima, na horách je vždycky príma. Děkujeme organizátorům i asistentům za podařený víkend. Po příchodu Mikuláše se děti mohou už těšit na vánoce.

Zdravotně postižení se o víkendu 30.11.-2.12.2018 vydali do Jedlové v Orlických horách na zimní sportovní hry. Sníh však tentokrát nebyl, pouze poprašek v sobotu, takže sáňkovat, či lyžovat se nedalo. Ti, kterým to zdraví dovolilo, se tedy vydali alespoň na vycházku, aby si užili pobyt na zdravém horském vzduchu. Konal se však také nelítostný souboj v šipkách. Spousta legrace bylo při společenských hrách, víkend se vydařil.

Centrum péče o duševní zdraví Věkoše pozvalo dne 21.11.2018 širokou veřejnost na III. ročník setkání Jsme lidé jako vy s podtitulem Stop stigmatizaci lidí s duševním onemocněním. Kromě zkušeností zaměstnanců a klientů Centra zde promluvil Mudr. Petr Mílek z Psychiatrické kliniky o depresích, Bc. Evelína Opltová o denním stacionáři Psychiatrické kliniky a PhDr. Mgr. Kateřina Šimáčková o úzkosti z pohledu vývojové psychologie. Na přestávku bylo Centrem péče o duševní zdraví připraveno občerstvení vlastní výroby, účastníci mohli shlédnout i malou výstavku kreativní tvorby klientů. Po skončení setkání měli návštěvníci možnost prohlídky CPDZ. Akce byla velice zdařilá.

Ve dnech 15.- 18.11.2018 se v Hradci Králové konal již XVII. ročník mezinárodního turnaje O pohár města Hradce Králové ve stolním tenisu družstev tělesně postižených, který pořádá TJ ZPS Čechie Hradec Králové za finanční podpory Města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje, MŠMT a Českého svazu tělesně postižených sportovců. Akce se konala pod záštitou primátora města, prof. dr. Alexandr Hrabálek se zúčastnil i slavnostního zahájení turnaje. Soutěžilo 13 družstev, a to z Německa, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Srbska a špičková družstva tělesně postižených stolních tenistů z celé České republiky. Zvítězil tým TJ Sokol Lhůta, druzí byli hráči z Mnichova, třetí TJ Jičín. TJ Čechie Hradec Králové A obsadila pěkné 7. místo. Potlesk patří všem účastníkům i pořadatelům!

CENTRUM PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ  pořádalo 6.11.2018 již po páté akci DEN s JÓGOU. Po ranním posezení u meltové kávy a vědomostním kvízu docházelo postupně k probouzení mysli a těla, čerpání energie stromů, oblíbenému cvičení na schodech, ozvučení těla... Po té následovala relaxace s Vaškem. Všem chutnal i zdravý oběd, na jehož přípravě se účastníci podíleli. A jako „zákusek“ byla chvilka povídání o zdravém životním stylu s Ivou. Ve 13 hodin byla zahájena velká relaxace spolu s dechovým cvičením, klienti si odpočinuli u pohádky. Pak se s chutí pustili do malování pomocí prstů a mouky. A před závěrem akce je čekalo tajné překvapení. Jaké? Tajnosti se neprozrazují… A pokud chcete vědět víc, přijďte na příští Den s jógou v našem Centru.

OZDRAVNÉ POBYTY pro děti a mládež se zdravotním postižením se náramně vydařily, konaly se 12. – 14.10. a 2.-4.11.2018 v Jedlové, Deštném v Orlických horách. Ke krásné atmosféře přispělo i letošní teplé a slunečné počasí, zkrátka všemi barvami zářící podzim. Děti si užily různorodých kulturních i sportovních aktivit, ale též kreativních činností, malovaly, zpívaly. A co je nejdůležitější – podpora jejich vzájemného setkávání a kamarádství. Život přeci není jen o mobilech, tabletech a počítačích!

SPORTOVNÍ HRY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM se konaly od 14. do 16. září 2018 opět v Milovicích u Hořic. Počasí přálo nejen soutěžím v atletice - konkrétně to byl hod oštěpem, diskem,  vrh koulí, ale též se střílelo ze vzduchovky, z luku a kuše. Hrál se také stolní tenis, došlo i na šachy. Všichni zúčastnění se snažili podat co nejlepší výkony, ale zároveň se užilo jako vždy i spoustu legrace. Sportovní víkend se vydařil, účastníci přijeli domů unavení, ale spokojení. Už se těší na příští sportovní pobyt zaměřený především na zimní sporty, pokud to ovšem zdravotně postiženým pomůže připravit počasíčko a napadne včas sníh.

PSYCHOREHABILITAČNÍ POBYT pro dospělé osoby se zdravotním postižením se konal ve dnech 9.9.- 21.9.2018 v krásném prostředí Jánských Lázní. Byl zaměřen především na rehabilitaci klientů, včetně rehabilitačního cvičení, ale účastníci měli možnost i kulturního a sportovního vyžití. To vše zcela určitě přispělo ke zlepšení jejich tělesné i duševní kondice.

LETNÍ TÁBOR pro zdravotně postižené děti a mládež se konal ve dnech 11. – 25. 8.2018 v Horním Bradle. Zúčastnilo se ho 41 dětí, u kterých se během celého pobytu vystřídalo 27 asistentů. Hlavním vedoucím  byl již tradičně zkušený absolvent pedagogické fakulty a držitel osvědčení o absolvování kurzu Institutu dětí a mládeže MŠMT pro hlavní vedoucí letních táborů. Jedná se o práci náročnou, ale naplňující. Vždyť vidět rozzářená očka dětí při celotáborových hrách v překrásné přírodě je jistě úžasný zážitek. Děkujeme!

LIGA BEZ BARIÉR  - další kolo celorepublikové soutěže družstev stolních tenistů se zdravotním postižením se konalo 30.6.2018 v CIOZP v Hradci Králové za účasti TJ Jičín, SK Jánské Lázně, TJ ZPS Čechie Hradec Králové.

Sešli se zde tedy 2 aspiranti na vítěze Ligy, a to oddíly z Jičína a Jánských Lázní. Za Jánské Lázně nastoupil i člen reprezentačního družstva zdravotně postižených stolních tenistů David Půlpán. O sportovní zážitky bylo tedy bohatě postaráno, i když domácím hráčům Čechie se tentokrát zápasy příliš nevyvedly. S Jičínem prohráli 3:7, s Jánskými Lázněmi dokonce nelichotivých 0:10. Tenisté Jánských Lázní vyhráli i nad Jičínem, a to 6:4. Poslední kolo Ligy bez bariér se koná 7.9.2018 v Českém Brodě, a to zároveň s Mistrovstvím ČR stolních tenistů se zdravotním postižením. Máme se tedy na co těšit.

TURNAJ V KUŽELKÁCH -  Milovice u Hořic
Termín:                22.6. -  24.6. 2018
Počet účastníků:  33
Dvoudenní zápolení v kuželně Autokempu Milovice probíhalo v duchu hesla: Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Přesto uvádíme výsledky.

Ženy: 1. Čížková Hana

          2. Jarynová Zdena

          3. Hrubá Jana

Muži: 1. Horčičko Leoš

          2. Ouvín Miroslav

          3. Piskač Bohuslav

Kromě kuželek v Milovicích došlo i na šipky, hod na koš, či střelbu ze vzduchovky.

PSYCHOREHABILITAČNÍ POBYT pro dospělé osoby se zdravotním postižením – Milovice u Hořic

Termín:      17.6. -  22.6. 2018

Počet účastníků:  20 osob se zdravotním postižením z celého kraje

Již tradiční pobyt v Milovicích u Hořic, kde je využito zázemí pro rehabilitaci, ať už se jedná o masáže, koupele, či parafínové zábaly. Pod odborným vedením zde klienti s tělesným postižením též cvičí. Uskutečnili se také přednášky z oblasti sociální, či o rehabilitačně kompenzačních pomůckách. Účastníci měli možnost  kulturního a sportovního vyžití. Bylo krásné letní počasí, takže došlo i na plavání v bazénu. Vládla zde naprostá spokojenost.

TJ ZPS ČECHIE se ve dnech 8. – 10.6.2018 zúčastnila mezinárodního turnaje v Jánských Lázních. Mezi dvaceti družstvy  hradečtí stolní tenisté v sestavě Sedláček, Zářecký, Matoušek a Morávek obsadili 7. místo. Turnaj měl velice dobrou úroveň, dík patří nejen sportovcům, ale též pořadatelům tohoto setkání zdravotně postižených sportovců. Krásná akce!

SPORTOVNÍ POBYT SPOJENÝ S HIPOTERAPIÍ - Deštné v Orlických horách
Termín:                25.5. -  27.5. 2018
Počet účastníků:  22
Akce byla zaměřena především na jízdu na koních. Byla to nesoutěžní akce, při které si osoby se zdravotním postižením užívali v sobotu čtyři hodiny jízdy na čtyřech koních, v neděli to byly hodiny dvě. Program byl doplněn krátkými, relaxačními vycházkami v překrásné krajině Orlických hor.

LIGA BEZ BARIÉR – další kolo celorepublikové soutěže družstev stolních tenistů se zdravotním postižením se konalo 12.5.2018 v CIOZP v Hradci Králové. Prezentovala se tato družstva:

TJ Labe Kolín A,

TJ ZPS Sokol Lhůta,

TJ Slovan Svoboda Praha

TJ ZPS Čechie Hradec Králové

Hráči ukázali, že i hra sportovců se zdravotním postižením může mít velmi dobrou úroveň.

SPORTOVNÍ POBYT  pro dospělé osoby se zdravotním postižením   - bowling v Deštném v Orlických horách
Termín:                11.5. - 13.5.2018
Počet účastníků:  37
Program pobytu byl zaměřen na zlepšení fyzické kondice účastníků. Kromě vycházek a pobytu na čerstvém vzduchu přítomní zápolili v bowlingu a dalších soutěžích zábavného charakteru.

Výsledky turnaje v bowlingu – ženy:

 1. Vysloužilová Jana, Hradec Králové
 2. Čížková Hana, Hradec Králové
 3. Rosiarová Stanislava, Broumov

Výsledky turnaje v bowlingu – muži:

 1. Piskač Bohuslav, Hradec Králové
 2. Horčičko Leoš, Hořice v Podkrkonoší
 3. Morávek Jan, Hradec Králové

 

Archiv

Fotogalerie

Moderní objekt v Hradci Králové

01.11.2015

Zřizovatel

Kontaktujte nás

::

Statutární informace

 

  IČO: 26594145     DPH

 

  Zápis v Obch. rejstříku :

Bankovní spojení

108 568 3369 / 0800

 

Adresa, statutární orgán

 

 

© 2015 - 2018, CZPHK