Charakteristika pobytů: tábory i víkendové pobyty pro děti a mládež se zdravotním postižením do 26ti let, letní i zimní. Akce je vždy rámována tématy (například Rytíři kulatého stolu), které nejčastěji v dopoledních hodinách doplňuje volitelný program
(kroužky umělecké, sportovní atd.). Pobyty vždy probíhají v Jedlové u Deštného v Orlických horách. Děti mají individuální péči, vždy je pořádána vybraná celotáborová hra a další společenské aktivity.
Podívejte se s námi na fotografie z minulých pobytů. Program byl velmi bohatý a jsme rádi, že děti byly spokojené. Rádi u nás uvítáme další zájemce z řad dětí, ale i nových vedoucích a praktikantů (vhodné pro studenty – praxe).
V případě zájmu nás kontaktujte na mailu czphk@czphk.cz
Vedoucí pobytů je Mgr. Marek Bělohlávek, mobil 732 329 346, který rád zodpoví Vaše dotazy
Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením pořádá každý rok:
· 5 víkendových akcí, týdenní zimní tábor a
dvoutýdenní letní tábor
· akce jsou určeny pro zdravotně postižené děti a
mládež do 26 let z Královéhradeckého kraje
· nejedná se o akce pro rodiče s dětmi
· místem konání je areál Chaty Jedlová
v Jedlové v Orlických horách
· vždy je zajištěn pedagogický a zdravotnický
dozor
· každá akce má program zaměřený na jedno téma
(např. Mauglí, Egypťan Sinuhet, Letecký den, Hrabě Monte Christo atd.)
· veškeré hry a aktivity jsou koncipovány tak, aby
vyhovovaly účastníkům adekvátně k jejich postižení
Tábor Rytíři krále Artuše (příklad z roku 2023)
– Téma tábora: Rytíři krále Artuše. Děti procházely v průběhu celého tábora příběhem stárnoucího krále Artuše, který hledá svého následníka. Jeho ctnostní rytíři kulatého stolu však podlehli rozmarům a nectnostem. Úkolem dětí, které doprovázel rytíř Galahad se Svatým grálem, bylo nejprve je vrátit na cestu správného rytíře a poté vybojovat tři kouzelné meče potřebné pro korunovaci nového krále. Jejich protivníkem byl Černý rytíř času a osudu. Celý příběh byl ve znamení sváru mezi raně středověkým světem a magickým světem Keltů, hry byly stejně tématizované.
– Celotáborová hra měla i svou individuální rovinu, ve které soutěžil každý účastník sám za sebe. Náplní byl postup po společenském žebříčku středověku. Nejprve si za zlaťáky vydělané při hrách děti nakupovaly části svého erbu. K tomu, aby se staly Rytířem nebo Rytířem kulatého stolu, však musely zvládnout patřičný počet ctností (obdoba skautských bobříků)
– Kromě celotáborové hry byly náplní i umělecké kroužky – každé dítě si vybralo na jeden týden dle nabídky (divadelní, hudební, modelářský, šicí…) Každý týden kroužků byl zakončen slavnostním večerem, při kterém děti s vedoucími představili výsledky své práce. Na druhý večer kroužků byli pozváni i rodiče dětí.
– Dalším bodem programu byly kroužky sportovní: do těch se děti přihlašovaly vždy na jednu lekci a nabídka se v průběhu tábora měnila. Na výběr byl např. kroužek horolezecký, fotbalový, bushcraft, fotbalový atd.
– Program byl doplněn také o oblíbené diskotéky, muzikoterapii a loutkové představení